Պետական գույքի կառավարման կոմիտե

ԹԵԺ ԳԻԾ

+374 (11) 523536


Կառուցվածք

...

Դավիթ Գասպարյան

Կոմիտեի նախագահի տեղակալ

(011) 52 37 06

Կենսագրական տվյալներ

Ծննդյան ամսաթիվը՝ 1981թ. հուլիսի 4     

Կրթություն

 2005 թ. Տնտեսագիտական գիտությունների թեկնածու, Երևանի պետական տնտեսագիտական ինստիտուտ

 2002-2005 թթ. ՀՀ ԳԱԱ տնտեսագիտության ինստիտուտ, ասպիրանտուրա՝ «Տնտեսության, նրա ճյուղերի տնտեսագիտություն և կառավարում»   մասնագիտություն

 1997-2002 թթ. Երևանի պետական տնտեսագիտական ինստիտուտ, ընդհանուր տնտեսագիտության ֆակուլտետ, որակավորում՝ տնտեսագետ

Աշխատանքային գործունեություն

 ՀՀ Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարության պետական գույքի կառավարման կոմիտե                                   

07.09․2021 թ․ - առ այսօր՝ Պետական գույքի կառավարման կոմիտե նախագահի տեղակալ    

ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության միասնական սոցիալական ծառայություն

14․04․2021 թ․ - 19․08․2021 թ. Միասնական սոցիալական ծառայության պետ

ՀՀ պետական վերահսկողական ծառայություն

02.11.2020թ. - 31.03.2021թ.   Տնտեսական ոլորտի վերահսկողության վարչության իրավախորհրդատու

10.06.2020թ. - 02.11.2020թ. ՀՀ պետական վերահսկողական ծառայության ղեկավարի խորհրդական

 «Այբ» կրթական հիմնադրամ

03.04.2018թ. - 08.06.2020թ.Ֆինանսական համակարգող Կրթության գերազանցության ազգային ծրագրում   (ԿԳԱԾ) և ֆինանսական բաժնի        ղեկավար

«Վեոլիա Ջուր» ՓԲԸ

01.04.2017թ. - 01.07.2017թ. Գլխավոր մասնագետ, 

01.01.2017թ.-01.04.2017 թ. Ադմինիստրատիվ և ֆինանսական տնօրենի տեղակալ

«Հայջրմուղկոյուղի» ՓԲԸ

01.02.2014թ. - 31.12.2016թ. Ադմինիստրատիվ և ֆինանսական տնօրենի տեղակալ

 08.01.2012թ. - 01.02.2014թ.- Ֆինանսական և հաշվապահական հաշվառման վարչության պետ

 01.12.2010թ. - 08.01.2012թ.- Ծախսերի վերահսկման և ներքին աուդիտի վարչության պետ

 16.07.2007թ. - 01.12.2010թ.- Ֆինանսական բաժնի պետ

ՀՀ ֆինանսների և էկոնոմիկայի նախարարություն

01.08.2005թ. - 16.07.2007թ. - Պետական գույքի մասնավորեցման և օտարման գործարքների ֆինանսական փորձաքննության բաժնի գլխավոր   մասնագետ

06.06.2005թ.-01.08.2005թ.- Պետական կազմակերպությունների կառավարման մեթոդաբանության և մոնիտորինգի վարչություն, վերստուգող   հանձնաժողովների գործունեության կանոնակարգման և մոնիտորինգի բաժնի առաջատար մասնագետ

17.06.2002թ. – 06.06.2005թ. - Պետական մասնակցության մոնիտորինգի գլխավոր վարչություն, արտադրական ոլորտներում մոնիտորինգի,   մեթոդոլոգիայի և ամփոփ վերլուծությունների բաժնի առաջին կարգի մասնագետ  

Գիտական գործունեություն

2006թ. սեպտեմբեր-2011թ. մայիս - Ռուսաստանի Դաշնության Տուրիզմի միջազգային ակադեմիայի մասնաճյուղ, Տուրիզմի հայկական ինստիտուտ՝ դասախոս, առարկա՝  Տուրիզմի ռազմավարական կառավարում

Համակարգչային ծրագրեր

SAP, 1C, SoftMaster, ՀԾ

Լեզուներ

հայերեն, անգլերեն և ռուսերեն 

Անձնական տվյալներ

Ամուսնացած է, ունի մեկ որդի և մեկ դուստր